Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wytwarzał amfetaminę - zatrzymali go policjanci z CBŚ

Data publikacji 22.02.2013

Znanego przemytnika narkotyków pochodzącego z Wielkopolski zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna przebranżowił się i zaczął samodzielnie wytwarzać amfetaminę. Wpadł na gorącym uczynku podczas produkcji narkotyku. Jemu i jego wspólnikowi grozi 15 lat więzienia.

47-letni Arkadiusz W., ps. Wózek, pochodzący z Konina,  był postacią znaną policji. W 2006 roku wpadł w ręce policjantów CBŚ pod zarzutem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Został także oskarżony o przemyt z Holandii do Polski 5 mln tabletek extazy, LSD i marihuany. Sprawa trafiła do sądu w Koninie. Arkadiusz W. miał odpowiadać z wolnej stopy.

Policjanci z CBŚ prowadzili dyskretną kontrolę tego, co robił Arkadiusz W., czekając na wyrok. Okazało się, że wyjechał z rodziną do Holandii i tam zamieszkał. Regularnie jednak był widziany w Wielkopolsce. Oficerowie zajmujący się tą sprawą zdobyli informacje, że mężczyzna nie zerwał kontaktu ze światem narkotyków. Informacje policjantów CBŚ zostały potwierdzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która zaangażowała się w pomoc w rozpracowaniu działalności Arkadiusza W.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego kilka dni temu zatrzymali 47-latka. Mężczyzna wpadł w wynajętym mieszkaniu w małej miejscowości koło Choszczna (zachodniopomorskie) w czasie, kiedy produkował amfetaminę. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli około 3 kg amfetaminy o wysokim stężeniu. Znaleźli też prawie 2 litry roztworu przygotowanego do ostatnich procesów chemicznych, w których wytrącana jest amfetamina. Z takiej ilości mocno skoncentrowanego narkotyku można by uzyskać 20 kg amfetaminy gotowej do sprzedaży i zażywania. Wartość zabezpieczonych w domowym laboratorium narkotyków to prawie pół miliona złotych. Funkcjonariusze zatrzymali także drugiego mężczyznę, mieszkańca Choszczna, który był wspólnikiem Arkadiusza W. i pomagał w znalezieniu mieszkania na laboratorium.

W akcji CBŚ brali udział policjanci z poznańskiej grupy realizacyjnej i chemicy z KWP w Poznaniu. Realizacja sprawy została starannie przygotowana i poprzedzona uzgodnieniami z Prokuraturą Okręgową w Ostrowie Wlkp. Rozpracowanie tej sprawy i zdobycie dowodów obciążających Arkadiusza W. zabrało pół roku.

Mężczyzna został aresztowany. Usłyszał zarzuty produkcji narkotyków i usiłowania wprowadzenia narkotyków do obrotu. Za te przestępstwa grozi mu nawet 15 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony