Pościg i strzały w Głogowie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg i strzały w Głogowie

Data publikacji 21.09.2007

Dwóch mężczyzn zatrzymali policjanci po dramatycznym pościgu ulicami Głogowa. Funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze, po tym jak jeden z podejrzewanych o kradzieże samochodów poszczuł mundurowych psem. Pitbull został zastrzelony, po tym jak zaatakował policjanta.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Głogowie śledząc mężczyzn związanych ze światkiem przestępczym zauważyli na osiedlu Kopernika BMW. Zachowanie kierowcy wzbudziło zaniepokojenie policjantów. W BMW siedziało kilku mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić podejrzany pojazd. Kierujący nie reagował na sygnały do zatrzymania. Nagle auto przyśpieszyło. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierujący BMW, jechał z nadmierną prędkością, łamiąc wielokrotnie przepisy ruchu drogowego. W końcu auto zostało zatrzymane do kontroli. W momencie zatrzymania pojazdu, z samochodu wyskoczył kierujący i poszczuł policjantów psem. Pitbullterier, zaliczanej do ras niebezpiecznych, był agresytwny. Jeden z funkcjonariuszy oddał więc strzał ostrzegawczy. Mężczyzna nie reagował, a pies nadal atakował. Policjant w obronie swojego życia strzelił do atakującego psa, śmiertelnie go raniąc. W tym samym czasie policjanci zostali zaatakowani przez dwóch pasażerów BMW. Mężczyźni ci zostali obezwładnieni i zatrzymani. Kierowca wykorzystując zamieszanie zdołał zbiec.
Zatrzymanymi to mieszkańcy Głogowa w wieku 28 i 40 lat. Jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa. Trwają poszukiwania trzeciego sprawcy, którego tożsamość jest już znana policji.
Powrót na górę strony
Polska Policja