Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

258 zarzutów dla pseudokibiców

Data publikacji 22.02.2013

Trzech pseudokibiców usłyszało 258 zarzutów niestosowania się do prawomocnego wyroku sądu. Mężczyzn obowiązywały zakazy wstępu na mecze drużyn, którym kibicują. W tym czasie mieli obowiązek zgłaszania się w wyznaczonych komisariatach, którego nie realizowali. Za takie zachowanie i lekceważenie orzeczonego przez sąd obowiązku stawiennictwa każdemu z nich grozi dwuletni pobyt w więzieniu.

Podejrzani to mieszkańcy Katowic w wieku 22, 23 i 30 lat. Dwóch kibicuje drużynie piłkarskiej z Chorzowa, a trzeci drużynie z Katowic. Wszyscy zostali skazani prawomocnymi wyrokami za przestępstwa, które popełnili w 2010 roku. Dwóch mężczyzn skazano za udział w bójce i pobiciu mieszkańca Katowic (więcej o tej sprawie tutaj >>), a trzeciego za odpalanie wyrobów pirotechnicznych na imprezie masowej.

Dodatkowo każdy z nich został objęty trzyletnim zakazem wstępu na imprezy masowe - m.in. mecze swojej drużyny w ramach rozgrywek ekstraklasy, rozgrywek ligowych, Pucharu Polski i meczów drużyny narodowej. Sąd zobowiązał ich także do stawiennictwa w komisariacie w czasie trwania meczu.

Żaden z mężczyzn tego obowiązku nie realizował i lekceważył w ten sposób prawomocny wyrok sądu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dwóch lat więzienia. Niebawem pierwsze akty oskarżenia w tych sprawach trafią do sądu.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony