Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończyły się Kynologiczne Mistrzostwa Policji

Data publikacji 21.09.2007

Pierwsze miejsce drużynowo zajęła Komenda Stołeczna Policji podczas X Kynologicznych Mistrzostw Policji w Sułkowicach. O tytuł Mistrza w kategorii psów patrolowo-tropiących, do wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych rywalizowało ponad 50 najlepszych w kraju policyjnych przewodników psów służbowych. Policjanci popisywali się też umiejętnościami strzeleckimi.

Od poniedziałku do piątku w Sułkowicach trwały X Kynologiczne Mistrzostwa Policji. Ponad 50 przewodników, którym towarzyszyli koordynatorzy ds. kynologii z poszczególnych komend wojewódzkich, zostali wyłonieni w eliminacjach regionalnych. Ze stołecznej Policji kierownikiem reprezentacji był asp. szt. Marek Tymiński (z wydziału prewencji).

W tym roku zmianie uległa formuła Mistrzostw, która po raz pierwszy dopuszczała do udziału psy do zadań specjalnych w dwóch kategoriach: do wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych. W skład trzyosobowej drużyny reprezentującej województwo wchodził również przewodnik z psem patrolowo-tropiącym.

Psy do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków szukały określonych zapachów w środkach komunikacji publicznej (pociągi, autobusy, samochody) oraz w bagażach i pomieszczeniach. Patrolowo-tropiące zmierzyły się w pościgu za sprawcą, obronie przewodnika przed napastnikiem, interwencji w pomieszczeniu, posłuszeństwie ogólnym, pokonywaniu przeszkód i tropieniu śladów ludzi. Sami policjanci wzięli również udział w punktowanym obowiązkowym strzelaniu z 500-metrowego dobiegu.

Ostatniego dnia Mistrzostw poznaliśmy laureatów. Reprezentacja Komendy Stołecznej Policji wywalczyła drużynowo 1. miejsce. Najwyższą pozycję zajął też w kategorii przewodników psów do wykrywania materiałów wybuchowych – asp. szt. Robert Lewandowski z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP wraz ze swoim psem "Wado".

Wyniki:
klasyfikacja drużynowa:
1. miejsce - Komenda Stołeczna Policji
2. miejsce - Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku
3. miejsce - Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

  • X Kynologiczne Mistrzostwa Policji #6
  • X Kynologiczne Mistrzostwa Policji #3
  • X Kynologiczne Mistrzostwa Policji #2
  • X Kynologiczne Mistrzostwa Policji #1
  • X Kynologiczne Mistrzostwa Policji #4
  • X Kynologiczne Mistrzostwa Policji #5
Powrót na górę strony
Polska Policja