Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w Bydgoszczy usłyszał zarzuty

Data publikacji 22.02.2013

Zarzuty usiłowania oszustw na szkodę blisko 19,5 tysiąca rolników usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie 29-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Gdyby zrealizował swe zamierzenie, na jego konto trafiłoby niemal 4,8 miliona złotych. Oszusta ustalili policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Prokuratura i Policja wnioskują do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie razem z Prokuraturą Rejonową dla Miasta Rzeszowa prowadzą śledztwo w sprawie próby wyłudzenia pieniędzy na szkodę rolników korzystających z dopłat bezpośrednich. Rolnicy otrzymywali listy z logo do złudzenia przypominającym to należące do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z którego treści wynikało, że wpłata 246 złotych przyspieszy rozpatrzenie wniosku o dopłaty. Do pisma dołączony był formularz przelewu bankowego. Według ustaleń policjantów i prokuratury oszust rozesłał 19,5 tysiąca takich pism. Więcej o tej sprawie >>.

Funkcjonariusze ustalili, że w tę sprawę może być zamieszany 29-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Policjanci ustalili jego adres i w środę po południu zatrzymali go. Samo zatrzymanie na zlecenie rzeszowskich policjantów zrealizowali funkcjonariusze z Bydgoszczy.

Policjanci pod nadzorem prokuratury zabezpieczyli dowody w tej sprawie. Ustalili, że trzy osoby wpłaciły po 246 złotych na konto oszusta, mimo że przelew dołączony do pisma zawierał błąd w numerze rachunku bankowego. W tym przypadku zatrzymany usłyszał zarzuty oszustw dokonanych.

Trwa śledztwo w tej sprawie.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Film Zatrzymany w Bydgoszczy usłyszał zarzuty

Opis filmu: oszustwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany w Bydgoszczy usłyszał zarzuty (format flv - rozmiar 4.06 MB)

Powrót na górę strony