Kto w Łodzi potrafi rozbroić bombę? - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kto w Łodzi potrafi rozbroić bombę?

Data publikacji 21.09.2007

Zakończył się pierwszy w Polsce finał konkursu minersko-pirotechnicznego na Najlepszego Policjanta Garnizonu Łódzkiego. Mundurowi musieli wykazać się wiedzą i sprytem przy rozbrajaniu ładunków wybuchowych. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach – na co dzień funkcjonariusz ruchu drogowego.

W finale konkursu, objętego honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Łódzkiego udział wzięło 6 policjantów - reprezentantów komend powiatowych policji wyłonionych na eliminacjach spośród 70 funkcjonariuszy. Dziś mundurowi musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną co zrobić w przypadku podłożenia ładunku wybuchowego. Zawodnicy stoczyli rywalizację ubrani w specjalne kamizelki tzw. "noszaki" z wyposażeniem taktycznym, które zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych Policji przez Sejmik Województwa Łódzkiego.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona między innymi z funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi posiadających uprawnienia instruktorskie z zakresu rozpoznania minersko – pirotechnicznego.

1. miejsce zajął: sierż. sztab. Jacek BARTNICKI z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach, na co dzień pracujący w pionie ruchu drogowego. Na 2. miejscu uplasował się sierż. Mariusz MOSZCZYŃSKI z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, zaś 3. lokata przypadła w udziale policjantowi z Sieradza – sierż. Pawłowi MARCINIAKOWI. Wszyscy finaliści otrzymali z rąk Marszałka Województwa Łódzkiego atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Konkurs uświetnił pokaz policyjnych "antyterrorystów" z zespołu minersko – pirotechnicznego.
  • Kto w Łodzi potrafi rozbroić bombę #1
  • Kto w Łodzi potrafi rozbroić bombę #2
  • Kto w Łodzi potrafi rozbroić bombę #3
  • Kto w Łodzi potrafi rozbroić bombę #4
Powrót na górę strony
Polska Policja