Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Finał V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Policyjnych Patroli Rowerowych

Data publikacji 22.09.2007

Wczoraj zakończyły się zawody policyjnych patroli rowerowych w Połczynie Zdroju. Ogólnopolski turniej trwał od 19 września, a jego organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Urząd Miasta i Gminy w Połczynie Zdroju. Wystartowało 26 dwuosobowych drużyn z całej Polski, w tym patrole ze Straży Miejskiej, Pomorskiego Oddziału Straży Granicznej i Straży Ochrony Kolei.

Pierwszego dnia zawodnicy rozwiązywali testy. Drugiego, przejechali cross na dystansie 30 km, podczas którego było pięć inscenizacji – mundurowi musieli w odpowiedni do przygotowanych sytuacji sposób podjąć interwencję. Wczoraj na zawodników w pięknym Parku Zdrojowym czekał tor przeszkód na dystansie 400m. Imprezą towarzyszącą był turniej rowerowy dla dzieci o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

Zwycięzcy turnieju:

I miejsce zajął patrol z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach w składzie st.sierż. Tomasz Bojanek i sierż. Łukasz Rycombel. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł.insp. Jacek Fabisiak wręczył zwycięzcom puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji i nagrody pieniężne. Ponadto policjanci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a także właścicieli hotelu „Polanin”, który gościł uczestników turnieju.

II miejsce zajął patrol z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w składzie mł.asp. Piotr Zdrojewski i sierż. sztab. Piotr Siemieniuk. Ta para otrzymała puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Zachodniopomorskiego oraz pana Czesława Langa – organizatora „Tour de Pologne”

III miejsce zajął patrol Pomorskiego Oddziału Straży Granicznej w składzie chor. sztab. Andrzej Dolewski i sierż. Andrzej Stadnicki. Pani Burmistrz Połczyna Zdroju Barbara Nowak wręczyła ufundowany przez siebie puchar i także nagrody rzeczowe ufundowane przez Wielkopolską Spółkę Gazownictwa Oddział w Szczecinie.

Ponadto nagrodzono najlepsze ekipy w poszczególnych konkurencjach:

- najlepsza drużyna w konkurencji „tor przeszkód” - z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach,

- najlepsza drużyna w konkurencji „strzelanie” – z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim,

- najlepsza drużyna w konkurencji „udzielanie pierwszej pomocy” – ze Straży Miejskiej w Szczecinie,

- najlepsza drużyna w konkurencji „test wiedzy” – z Komendy Powiatowej Policji w Policach

Najlepszymi drużynami startującymi z regionu zachodniopomorskiego zostały:

- I miejsce dla KPP Świdwin

- II miejsce dla KPP Police

- III miejsce dla KPP Myślibórz

Specjalne wyróżnienia dla trzech drużyn – z KWP Kraków, KWP Białystok i Straży Miejskiej w Szczecinie - za wspaniałą postawę fair play. Zawodnicy tych patroli użyczyli swoich rowerów innym drużynom, gdy wystąpiły u nich w trakcie crossu problemy techniczne w rowerach, tak że mogli dokończyć przejazd.

  • Finał V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Policyjnych Patroli Rowerowych #1
  • Finał V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Policyjnych Patroli Rowerowych #2
  • Finał V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Policyjnych Patroli Rowerowych #3
  • Finał V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Policyjnych Patroli Rowerowych #4
  • Finał V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Policyjnych Patroli Rowerowych #5
  • Finał V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Policyjnych Patroli Rowerowych #6
  • Finał V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Policyjnych Patroli Rowerowych #7
  • Finał V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Policyjnych Patroli Rowerowych #8
Powrót na górę strony
Polska Policja