Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Justyna u Schwarzeneggera

Data publikacji 24.02.2013

Justyna Kozdryk – pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, a zarazem aktualna mistrzyni świata w wyciskaniu sztangi leżąc do 47 kg, została zaproszona przez znanego aktora i sportowca Arnolda Schwarzeneggera do udziału w tegorocznym Arnold Sports Festival. Pani Justyna do Stanów Zjednoczonych wylatuje już w najbliższą środę.

Impreza organizowana jest od wielu lat, a jej patronem jest znany aktor i sportowiec Arnold Schwarzenegger. Występują w niej najlepsi zawodnicy w sportach siłowych. Justyna Kozdryk została zaproszono na imprezę już trzeci raz. Pierwszy raz w zawodach wystartowała w 2009 roku i od razu wygrała konkurencję wyciskania sztangi na ławeczce, w kategorii do 45 kilogramów. W pierwszej próbie dźwignęła sztangę ważącą 115 kg, w drugiej 120 kg, a w trzeciej 122 kg. Kolejny start, dwa lata później, przyniósł kolejną wygraną. Wystartowała w nowej kategorii wagowej do 47 kilogramów i klasyfikacji open. W pierwszej próbie wycisnęła sztangę ważącą 110 kg, w drugim podejściu było to 115 kg, a w trzecim aż 120 kg. Justyna Kozdryk ustanowiła wtedy rekord świata kategorii wagowej 47 kg. Wynik ten pozwolił jej także zwyciężyć w kategorii open. W tym roku strat  Justyny przewidziano na 3 marca. Informacje z zawodów można będzie śledzić na stronie internetowej: www.arnoldsportsfestival.com.

Justyna Kozdryk, nazywana przez wszystkich przyjaciół „Kozdryczką”, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też, jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi leżąc. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

Tegoroczny, dwudziesty piąty, Arnold Sports Festival odbędzie się miedzy 28 lutego a 3 marca w Columbus w stanie Ohio. Prezydium Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego wysyła na imprezę pięcioosobową drużynę, w skład której wejdą dwie zawodniczki: Anna Szczotka (fitness sylwetkowe) i Justyna Kozdryk (wyciskanie leżąc) oraz pięciu zawodników: Robert Majewski (kulturystyka klasyczna do 180 cm), Marcin Kosel (kulturystyka do 70 kg), Jan Wegiera, Daniel Miller (obaj wyciskanie leżąc) i Jarosław Olech (trójbój siłowy).

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony