Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycili ponad 5 tysięcy paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 24.02.2013

W trakcie wspólnych działań łomżyńscy policjanci razem z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali 29-latka i przejęli ponad 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W sumie czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru oszacowana została na kwotę około 40 tys. złotych.

Wczoraj po południu w Dębnikach koło Nowogrodu, w wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz tamtejszej Służby Celnej, został zatrzymany do kontroli renault scenic. Autem kierował 29-letni mieszkaniec Łomży. Z ustaleń mundurowych wynikało, że w tym samochodzie najprawdopodobniej mogą być przewożone nielegalne wyroby tytoniowe.

Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się uzasadnione. W trakcie kontroli pojazdu współdziałający funkcjonariusze odnaleźli blisko 950 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dalsze ustalenia wskazywały również, że zatrzymany mężczyzna do przechowywania kontrabandy wykorzystuje jeden z budynków w tej miejscowości. Właśnie w nim, w wyniku przeszukania, mundurowi odnaleźli przeszło 4100 kolejnych paczek nielegalnych papierosów.

W sumie czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru oszacowana została na kwotę około 40 tysięcy złotych, zaś wartość uszczupleń, na jakie naraził Skarb Państwa swoim działaniem 29-latek, wstępnie wyliczono na kwotę blisko 90 tysięcy złotych.

Podejrzany o  posiadanie nielegalnych papierosów mężczyzna usłyszał już zarzuty i odpowie za to przed sądem. Teraz prowadzący w tej sprawie postępowanie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz ustalają skąd pochodziły nielegalne wyroby tytoniowe i kto miał być ich finalnym odbiorcą.

(KWP w Białymsoku / mg)

Powrót na górę strony