Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany mężczyzna podejrzany o 7 napadów na placówki finansowe

Data publikacji 25.02.2013

Policjanci poszukują mężczyzny podejrzanego o kilka napadów na placówki związane z obrotem pieniężnym na terenie województwa śląskiego. Zdarzenia miały miejsce na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy. Jego wizerunek publikujemy za zgodą prokuratorów nadzorujących sprawy. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości poszukiwanego mężczyzny, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z KWP w Katowicach, nr tel.:32 200 25 65 lub z najbliższą jednostką Policji pod numer 112 lub 997.

Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach koordynuje działania wykrywcze prowadzone przez kilka jednostek policji z terenu województwa śląskiego. Sprawy dotyczą napadów na placówki związane z obrotem finansowym.

Do pierwszego zdarzenia doszło 27 grudnia 2012 roku, zaś ostatnie miało miejsce w czwartek 21 lutego 2013 roku. Prawdopodobnie jeden sprawca dokonał w tym czasie siedmiu zuchwałych napadów na terenie Katowic, Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej i Zabrza. Nie zważając na monitoring, mężczyzna ten wchodził do placówek, zastraszał pracowników przedmiotem przypominającym broń palną, zabierał pieniądze i oddalał się w nieznanym kierunku. O jednym z napadów funkcjonarisze z KWP w Katowicach informowali 11 stycznia br. >>

Wizerunek mężczyzny zarejestrowany przez kamery monitoringu prezentujemy za zgodą prokuratorów nadzorujących sprawę.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości poszukiwanego mężczyzny, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, nr tel.:32 200 25 65 lub z najbliższą jednostką Policji pod numer 112 lub 997.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony