Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą m.in. za pobicia

Data publikacji 26.02.2013

Policjanci z Pionek i funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu zatrzymali siedmiu mężczyzn, którzy odpowiedzą między innymi za pobicia i zmuszanie do zwrotu wierzytelności. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Gózd. Grupa młodych osób w kominiarkach wciągnęła siłą do busa młodego mężczyznę i wywiozła do lasu. Grozili mu pobiciem i rozwierceniem kolan wiertarką jeśli nie wskaże miejsca gdzie ukryte są przedmioty, które wcześniej skradziono z siłowni. Następnie zastraszonego chłopaka zostawili w lesie. Jeszcze tego samego dnia w sąsiedniej miejscowości powtórzyli swój przestępczy proceder. Wywieźli siłą do lasu kolejnego mężczyznę, którego podobnie zastraszyli i pozostawili  na odludziu.

Z kolei na terenie gminy Pionki ta sama grupa dotkliwie pobiła dwóch przypadkowych mężczyzn, bo ci szli środkiem drogi. Mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala. Wtedy po otrzymaniu zgłoszenia, sprawą zajęli się policjanci z Pionek i kryminalni z Radomia, którzy wpadli na trop podejrzanych. Funkcjonariusze zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 21 do 31 lat, mieszkańców gminy Gózd. Osadzono ich w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzono do prokuratury.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty pobicia, pozbawienia wolności oraz zmuszania do zwrotu wierzytelności. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Natomiast rozpracowaniem innej złodziejskiej grupy działającej na terenie gminy Gózd zajmowali się policjanci z komisariatu w Skaryszewie, którzy zatrzymali do tej sprawy czterech mężczyzn. Podejrzani w wieku 18 – 24 lat od grudnia 2012 włamywali się do budynków i kradli wszystko co wpadło im w ręce. Zebrane przez policjantów materiały wskazują na to, że grupa ta ma na swoim koncie około 10 przestępstw.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a teraz odpowiedzą za kradzieże z włamaniem i paserstwo. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani włamali się m.in. do budynku, w którym zorganizowano prywatną siłownię i to przedmioty uzyskane z tego włamania chciała odebrać grupa mężczyzn, którą zatrzymali policjanci z Pionek i Radomia. 

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony