Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latka ukradła ekwipunek wirtualnemu wojownikowi

Data publikacji 26.02.2013

Policjanci z Bisztynka przy pomocy kolegów z Komedy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ustalili podejrzaną o włamanie na internetowe konto jednej z popularnych gier sieciowych. 15-latka łamiąc zabezpieczenia ukradła wirtualną zbroję i wyposażenie jednego z komputerowych wojowników, powodując straty w wysokości 500 złotych. Poszkodowaną okazała się kuzynka 15-latki. Nieletnia przyznała się do winy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

We wrześniu ubiegłego roku do policjantów zgłosiła się mieszkanka Bisztynka i powiedziała, że ktoś włamał się na jej wirtualne konto jednej z popularnych gier internetowych. Z jej relacji wynikało, że poniosła straty w wysokości 500 złotych. Sprawca bowiem ukradł zbroję i wyposażenie jej wirtualnego wojownika, za które właśnie tyle zapłaciła.

Policjanci przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Współpraca z funkcjonariuszami z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie pozwoliła na ustalenie  IP komputera, z którego włamano się na konto pokrzywdzonej. Następnie funkcjonariusze ustalili dostawcę Internetu i właścicielkę komputera, za pomocą którego popełniono przestępstwo.

Okazało się, że za kradzież wirtualnej zbroi i ekwipunku jest odpowiedzialna 15-letnia kuzynka pokrzywdzonej. Dziewczyna przyznała się do winy. Wczoraj policjanci skierowali akta tej sprawy do sądu rodzinnego i nieletnich, który już wkrótce zadecyduje o dalszym losie nastolatki.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony