Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1,5 tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 26.02.2013

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zielonogórskiej komendy we współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Rzepinie zabezpieczyli 1,5 tony tytoniu przeznaczonego do nielegalnej sprzedaży. Jego wartość rynkowa to ponad 700 tys. złotych. Zatrzymany został mężczyzna, który przywiózł nielegalny tytoń do Zielonej Góry.

W rezultacie przeprowadzonych wcześniej ustaleń operacyjnych, prowadzonych we współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Rzepinie, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że w jednym z garaży na zielonogórskim osiedlu składowany jest nielegalny tytoń. Podczas przeszukania pomieszczenia znaleziono kilkadziesiąt worków jutowych z krajanką tytoniu. Wartość rynkowa 1,5 tony legalnego tytoniu od którego zostałaby pobrana opłata akcyzowa to ponad 700 tys. złotych.

Policjanci zatrzymali Krzysztofa P., mieszkańca Zielonej Góry, który usłyszał zarzut nielegalnego przechowywania towarów akcyzowych. Zatrzymanemu mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysokie kary finansowe. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec Krzysztofa P. dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 25 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci sprawdzać będą źródło pochodzenia oraz metody rozprowadzania nielegalnego tytoniu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony