Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA wrócił do kraju

Data publikacji 27.02.2013

W grudniu 2012 roku w Hiszpanii został zatrzymany, poszukiwany za dwa zabójstwa sprzed 23 lat, Bogdan G. Na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, obecnie 50-letni mężczyzna, właśnie wrócił do kraju samolotem w policyjnej asyście. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

W 1990 roku na terenie województwa mazowieckiego doszło do podwójnego zabójstwa. W trakcie śledztwa ustalono, że chodziło najprawdopodobniej o porachunki przestępcze. W kręgu podejrzanych znalazł się Bogdan G.

Poszukiwaniami zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. Na przestrzeni kilku ostatnich lat ustalono, że poszukiwany od dłuższego czasu może przebywać w Hiszpanii. Wydany został za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Śledczy nawiązali współpracę z hiszpańskimi policjantami, która w efekcie, w grudniu 2012 roku, doprowadziła do ustalenia i zatrzymania Bogdana G.

Mężczyzna właśnie wrócił do kraju samolotem w policyjnej asyście. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Prokuratura Okręgowa w Warszawie i sąd. Za zabójstwa, o które jest podejrzany, grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

(KWP w Katowicach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.21 MB)

Powrót na górę strony