Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcąc ukryć manko w firmie, zgłosili kradzież 160 tys. złotych

Data publikacji 27.02.2013

Zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie usłyszało małżeństwo, zatrzymane przez policjantów z powiatu bolesławieckiego. Podejrzani zgłosili kradzież 160 tys. złotych utargu firmy, w której pracują. Funkcjonariusze szybko jednak ustalili, że takiej kradzieży nie było. Podejrzani zgłosili przestępstwo, chcąc uniknąć odpowiedzialności finansowej za manko, które wyszło podczas przeprowadzonego remanentu firmowego magazynu.

Policjanci z posterunku w Warcie Bolesławieckiej zostali powiadomieni przez małżeństwo o kradzieży utargu dziennego firmy, w której pracują. Z ich relacji wynikało, że łupem sprawców padła gotówka w kwocie 160 tys. złotych. Gdy funkcjonariusze zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy, okazało się, że kobieta następnego dnia zgłosiła się ponownie na posterunek, twierdząc, że przewożone pieniądze z utargu znalazły się w samochodzie.
 
Policjanci zajmujący się sprawą, mając jednak poważne wątpliwości co do podanych okoliczności, szybko ustalili, że ani pierwsza informacja, ani druga nie są prawdziwe. Prowadzone czynności wykazały, że mieszkańcy gminy Nowogrodziec złożyli zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, chcąc uniknąć odpowiedzialności finansowej za manko, które wyszło podczas przeprowadzonego remanentu firmowego magazynu.
 
Przypomnijmy, że za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, w świetle kodeksu karnego, grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony