Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany poszukiwany od 10 lat

Data publikacji 27.02.2013

Kryminalni z Radomia zatrzymali w Warszawie mężczyznę, który od dziesięciu lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 34-latek poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania oraz trzema listami gończymi miedzy innymi za rozboje, kradzieże i fałszowanie pieniędzy. Mężczyzna do 2017 r. odbywać będzie zasądzoną już karę.

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP Radom ustalili miejsce ukrywania się 34-letniego mężczyzny pochodzącego z Ciechanowa. Mężczyzna od 10 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był między innymi za rozboje, kradzieże z włamaniem, fałszowanie pieniędzy oraz oszustwa.  Sądy w Płocku i Ciechanowie wystawiły za poszukiwanym listy gończe. Gdy śledczy ustalili, że mężczyzna może ukrywać się za granicą, wydano również Europejski Nakaz Aresztowania.

Kryminalni przypuszczali, że mężczyzna w ostatnim czasie może przebywać w Warszawie. Także tam często zmieniał mieszkania. Funkcjonariusze każdą informację sprawdzali skrupulatnie, aż do momentu, gdy jedna z nich okazała się trafna. Policjanci zatrzymali mężczyznę na jednym z osiedli w stolicy, gdy wracał do wynajętego mieszkania. Był zupełnie zaskoczony i nie stawiał oporu.

Zatrzymany został przewieziony do aresztu w Radomiu. Do roku 2017 odbywać będzie zasądzoną karę.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony