Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał kilkukrotnie ugodzić nożem 19-latka, zatrzymany pod zarzutem uszkodzenia ciała

Data publikacji 27.02.2013

Elbląscy kryminalni zatrzymali 30-letniego mężczyznę pod zarzutem uszkodzenia ciała 19-latka. Do zdarzenia doszło w jednej z elbląskich dyskotek. Pokrzywdzony został kilkukrotnie ugodzony nożem w klatkę piersiową i brzuch. Poszkodowany trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

30-letni Łukasz B. został zatrzymany w poniedziałek na terenie Elbląga. Wczoraj usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 19-letniego elblążanina. Do całego zdarzenia doszło z piątku na sobotę w jednym z lokali przy ulicy Zacisze w Elblągu. Około godziny 1.00 w nocy między pokrzywdzonym, a 30-letnim pracownikiem ochrony lokalu wywiązała się bójka. 19-latek został kilkukrotnie ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej i brzucha. Pokrzywdzony z realnym zagrożeniem życia trafił do szpitala. Lekarze zdołali mu pomóc i w chwili obecnej jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dzień później do tej sprawy policjanci zatrzymali 30-letniego Łukasza B., który pracował w lokalu w charakterze ochroniarza. Funkcjonariusze ustalili, że miał on wcześniej konflikt z prawem. Mężczyzna był zatrzymywany między innymi za uszkodzenia ciała, rozbój, bójki i pobicia. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów. Jednak policjanci dysponują zapisem monitoringu z lokalu, który będzie dowodem w sprawie. Śledczy przesłuchują także świadków zdarzenia, w tym gości lokalu. Jednocześnie policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o aresztowanie 30-latka. Wczoraj prokurator wniosek poparł i skierował go sądu. Jeżeli zarzuty się potwierdzą 30-latkowi może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony