Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany z 3 promilami i zakazem sądowym uciekał przed policją

Data publikacji 27.02.2013

Mimo wyraźnych sygnałów dawanych przez policjantów nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jechał wprost na zatrzymującego go funkcjonariusza, który w ostatniej chwili odskoczył na pobocze. Został zatrzymany po pościgu i trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i kierował samochodem mimo zakazu orzeczonego przez sąd.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie pojazdu po alkoholu mimo orzeczonego zakazu przez sąd, a także stworzenie sytuacji narażającej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia policjanta, którego usiłował przejechać. Sprawcą okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego.

Do zdarzenia doszło 26 lutego br. na jednej z dróg powiatu lubińskiego. Tuż po godz. 16.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego pełniący służbę na drodze postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę osobowego renaulta. Funkcjonariusz dał wyraźny sygnał do zatrzymania. Wtedy kierowca gwałtownie przyspieszył i jechał wprost na zatrzymującego go policjanta. Funkcjonariuszowi w ostatniej chwili udało się odskoczyć na pobocze drogi. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli pościg za uciekającym pojazdem. Kierowca samochodu nie zważał na nic, za wszelką cenę usiłował uciec policjantom. Znając dobrze ten teren, kierując się w stronę pobliskiej szkoły, kontynuował ucieczkę. Po kilkuminutowym pościgu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało, 38-latek uciekał, bo był pijany i kierował samochodem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów do listopada 2015 roku. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu.

Teraz za prowadzenie pojazdu po alkoholu mimo orzeczonego zakazu przez sąd oraz stworzenie sytuacji narażającej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.56 MB)

Powrót na górę strony