Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powoływał się na wpływy w urzędach

Data publikacji 27.02.2013

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 38-letniego mieszkańca Kielc, którego podejrzewają o powoływanie się na wpływy w urzędach oraz przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za załatwienie pozwolenia na budowę. Za taką „pomoc” przyjmował od 1000 do 3500 złotych. Teraz może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wpadli na trop zatrzymanego mężczyzny kilka dni temu. Okazało się, że mężczyzna mający wykształcenie budowlane od kilku lat pracował w różnych urzędach na terenie powiatu kieleckiego. Zapoznawał się z dokumentacją obowiązującą w urzędach, jednocześnie przywłaszczając ją dla swoich późniejszych potrzeb. Skanował także pieczątki oraz podpisy, które miały mu służyć do popełnienia przestępstwa.
 
W połowie ubiegłego roku mężczyzna założył własną firmę, zajmującą się projektowaniem oraz załatwianiem formalności w urzędach. Sam nie posiadał uprawnień do projektowania, jednak tłumaczył klientom, że w jego firmie zatrudnione są osoby posiadające uprawnienia w poszczególnych branżach. W rzeczywistości dysponował jedynie ich pieczątkami oraz wzorami podpisów. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna powołując się na wpływy w urzędach oferował także różnym osobom „pomoc” w szybkim załatwieniu pozwolenia na budowę. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna przyjął korzyści majątkowe co najmniej od czterech osób, w kwotach od 1000 do 3500 złotych.

Wczoraj stróże prawa w trakcie przeszukania jego mieszkania znaleźli i zabezpieczyli m.in. komputery oraz podrabiane dokumenty. Dzisiaj mężczyzna złoży wyjaśnienia w prokuraturze. Teraz może mu grozić nawet 8-letni pobyt w więzieniu.
 
(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony