Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali ciągnik rolniczy i osprzęt o wartości około 340 tys. złotych

Data publikacji 27.02.2013

Policjanci dolnośląsko-saksońskiej grupy NYSA, zajmującej się zwalczaniem przestępczości transgranicznej, wspierani przez policjantów z powiatu lubańskiego oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej, odzyskali ciągnik rolniczy i specjalistyczny osprzęt o wartości około 340 tysięcy złotych, skradzione na terenie Republiki Czeskiej.

26 lutego 2013 r. funkcjonariusze polsko-niemieckiej grupy policjantów NYSA uzyskali od czeskich policjantów informacje o kradzieży z ich terenu ciągnika rolniczego ze specjalistycznym osprzętem. Z uwagi na podejrzenie, że sprzęt ten przemieścił się na teren Polski, policjanci z grupy NYSA rozpoczęli poszukiwania.
 
Podczas przeczesywania okolicznych miejscowości, funkcjonariusze zauważyli ślady, które mógł zostawić skradziony ciągnik. W wyniku prowadzonych działań policjanci odnaleźli na terenie powiatu lubańskiego skradziony ciągnik rolniczy o wartości blisko 310 tys. złotych oraz ukryty w zaroślach w innym miejscu, na bocznej, polnej drodze, osprzęt specjalistyczny do ciągnika o wartości blisko 30 tys. złotych.
 
Odzyskane mienie przekazane zostało już właścicielom. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym także, kto stoi za tą kradzieżą.

(KWP we Wrocławiu / mg)   
 

Powrót na górę strony