Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 24 zarzuty

Data publikacji 28.02.2013

Policjanci z Nysy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem do domków letniskowych na terenie powiatu. Poszkodowani wycenili straty na ponad 10 tys. złotych. 45-latek usłyszał 24 zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Od kilku miesięcy policjanci z Nysy notowali szereg kradzieży z włamaniem do domków wypoczynkowych na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji w Skorochowie oraz stanic wędkarskich w Głębinowie. W trakcie powadzonych działań funkcjonariusze ustalili prawdopodobnego sprawcę tych przestępstw. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Mężczyzna został zatrzymany.

Jak ustalili kryminalni, 45-latek najpierw włamywał się do domków letniskowych, później wynosił z nich głównie armaturę sanitarną. Jego łupem padały m.in. baterie umywalkowe, elektryczne podgrzewacze wody oraz liczniki wody i miedziane rurki. Z zebranych przez mundurowych informacji wynika, że mężczyzna demontował poszczególne elementy z liczników i podgrzewaczy, a następnie sprzedawał je w jednym z punktów skupu złomu w Nysie. Policjanci ujawnili następnie część skradzionych rzeczy, których mężczyzna nie zdążył jeszcze sprzedać. Odzyskane przedmioty  zostały przekazane poszkodowanym, którzy wstępnie wycenili straty na ponad 10 tys. złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie mężczyźnie 24 zarzutów,  m.in. kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. 45-latek przyznał się do ich popełnienia. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony