Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalny magazyn z tytoniem

Data publikacji 28.02.2013

Pabianiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zlikwidowali nielegalny magazyn z tytoniem. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby mające związek z tym nielegalnym procederem. Stróże prawa zabezpieczyli ponad tonę liści tytoniu, prawie 200 kg pociętego produktu oraz urządzenia służącego do prowadzenia nielegalnego interesu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bazując na ustaleniach operacyjnych ujawnili w budynkach pofabrycznych przy ul. Kopernika nielegalny magazyn z tytoniem bez polskich znaków akcyzy. 23 lutego w godzinach wieczornych stróże prawa wkroczyli do  pomieszczeń magazynowych zawalonych kartonowymi pudłami oraz stertą przygotowanych do dalszej obróbki liści tytoniowych. Na przestępczym procederze przyłapali dwóch pracowników, którzy specjalistyczną maszyną zamontowaną na stojącym wewnątrz dostawczym fordzie, szatkowali liście na tytoń papierosowy i pakowali go do odpowiednich worków foliowych. Tak przygotowany produkt  miał trafić do potencjalnych nabywców. W międzyczasie na nocną zmianę przyjechał kolejny pracownik, który wpadł prosto w ręce będących w środku magazynów policjantów.

Trzej mężczyźni w wieku 24-52 lat zostali zatrzymani i przesłuchani na komendzie w charakterze świadków. Kolejne godziny działań operacyjnych zaowocowały ustaleniem personaliów i zatrzymaniem ,,pracodawcy” nielegalnego interesu, który w tym przypadku doprowadził do uszczuplenia budżetu Skarbu Państwa o ponad 800 tysięcy złotych.

24-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego-wschodniego usłyszał już zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, choć policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony