Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści w rękach policji

Data publikacji 28.02.2013

Skarżyscy policjanci wspólnie z kolegami z KWP w Kielcach zatrzymali pięciu mieszkańców Skarżyska-Kamiennej w wieku od 19 do 33 lat, podejrzewanych o wyłudzanie kredytów oraz liczne oszustwa internetowe. Konsekwencją ich czynu może być nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Świętokrzyscy policjanci od pewnego czasu pracowali nad sprawą wyłudzeń kredytów. Stróże prawa podejrzewali, że w ten proceder może być zamieszanych kilku mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Wczoraj podczas wspólnych działań z policjantami z Kielc zatrzymali dwóch 28-latków oraz trzech mężczyzn w wieku 19, 23 i 33 lat, podejrzewanych o szereg oszustw.

Jak ustalili śledczy, sprawcy prowadzili nielegalny proceder od 2011 roku. Wykorzystując mobilne modemy i telefony komórkowe oraz posługując się fałszywymi danymi osobowymi, zakładali konta bankowe na fikcyjne osoby. Następnie dokonywali wyłudzeń kredytów, dzięki którym kupowali w wirtualnych sklepach urządzenia RTV oraz audio. Sprawcy wystawiali zakupione przedmioty na aukcjach internetowych, jednak większość z nich nie trafiała do klientów. W ten sposób pozyskane środki pieniężne gromadzone były przez sprawców na założonych kontach w bankowych. Policjanci szacują, że mężczyźni mogli dokonać wyłudzeń na łączną kwotę około 250 tys. złotych.

Podczas wczorajszych przeszukań pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze zabezpieczyli 24 telefony komórkowe, 2 komputery, kilka nośników pamięci. Dodatkowo w mieszkaniu zajmowanym przez 19-latka skarżyscy kryminalni znaleźli około 4 gramów prawdopodobnie marihuany, które ukryte były w łazience pod wanną.

Zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani. Troje z nich było już wcześniej notowanych w policyjnych kartotekach. Konsekwencją ich czynu może być nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.18 MB)

Powrót na górę strony