Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny magazyn z trytoniem

Data publikacji 28.02.2013

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zlikwidowali nielegalny magazyn z tytoniem oraz zatrzymali cztery osoby, mające związek z przestępczym procederem. Stróże prawa zabezpieczyli ponad tonę liści tytoniu, prawie 200 kg pociętego produktu oraz urządzenia służącego do prowadzenia nielegalnego interesu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, bazując na ustaleniach operacyjnych, ujawnili w budynkach pofabrycznych nielegalny magazyn z tytoniem bez polskich znaków akcyzy. 23 lutego w godzinach wieczornych stróże prawa weszli do  pomieszczeń magazynowych zawalonych kartonowymi pudłami oraz stertą przygotowanych do dalszej obróbki liści tytoniowych. Na przestępczym procederze przyłapali dwóch pracowników, którzy specjalistyczną maszyną, zamontowaną na stojącym wewnątrz dostawczym fordzie, szatkowali liście na tytoń papierosowy i pakowali go do worków foliowych. Tak przygotowany produkt  miał trafić do potencjalnych nabywców. W międzyczasie na nocną zmianę przyjechał kolejny pracownik, który wpadł prosto w ręce będących w środku magazynów policjantów.

Trzej mężczyźni w wieku 24-52 lat zostali zatrzymani  i przesłuchani na komendzie w charakterze świadków. Kolejne godziny działań operacyjnych zaowocowały ustaleniem personaliów i zatrzymaniem ,,pracodawcy” intratnego, choć nielegalnego interesu, który uszczuplił budżet Skarbu Państwa na ponad 800 tysięcy złotych.

24-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego-wschodniego usłyszał już zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.  Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony