Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory policyjne dla pseudokibiców

Data publikacji 28.02.2013

Funkcjonariusze zatrzymali czterech chuliganów, którzy 26 lutego 2013 roku około godziny 21.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Pogonowskiego i Więckowskiego w Łodzi pobili kilku przechodniów. Sprawcom grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. Funkcjonariusze apelują do osób pokrzywdzonych w tym zdarzeniu o kontakt z Policją.

26 lutego 2013 roku policjanci z IV Komisariatu łódzkiej komendy, patrolując około godziny 21.00 rejon dzielnicy Polesie,  zauważyli  kilka pojazdów, które gwałtownie skręciły z ulicy Więckowskiego w ulicę Pogonowskiego. Podczas tego manewru zjechały na pas dla przeciwnego kierunku ruchu. W pewnym momencie auta nagle zatrzymały się w okolicach pobliskiej szkoły podstawowej. Z pojazdów m.in. forda focusa i daewoo nexia wybiegła grupa mężczyzn. Część z nich miała kominiarki i szaliki w barwach klubów piłki nożnej. Wznosząc pseudokibicowskie okrzyki zaatakowali kilku przechodniów idących chodnikiem przy ulicy Pogonowskiego. Przestali gdy zauważyli nadjeżdżający radiowóz.  Próbowali uniknąć odpowiedzialności karnej wsiadając do aut i uciekając. Nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy nakazujących zatrzymanie się. Kierowca forda gwałtownie ruszył i nieomal potrącił policjanta, który na szczęście w porę odskoczył.

Z uwagi na dynamiczny przebieg wydarzeń i konieczność natychmiastowego pościgu  na miejscu nie ustalono danych pokrzywdzonych. Policjanci nie tracili z oczu uciekających pojazdów mknących ulicami Zieloną, Kasprzaka, Srebrzyńską, Włókniarzy, Drewnowską i dalej do Kasprzaka, Klonowej, Limanowskiego w kierunku Zachodniej. Kierowca focusa łamał przy tym wiele przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in. wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle.  Dyżurny powiadomił o sytuacji wszystkie patrole. Na wysokości posesji przy ulicy Limanowskiego 24 funkcjonariusze zatrzymali forda focusa, którym podróżowało czterech mężczyzn. Chuligani nadal nie reagowali na polecenia policjantów  nakazujących opuszczenie pojazdu. Szybko, po zastosowaniu chwytów obezwładniających zostali wyprowadzeni z auta i skuci kajdankami. 

Uciekinierami okazali się czterej mieszkańcy powiatu zgierskiego w wieku od 18 do 24 lat. Podczas przeszukania forda i podróżujących nim mężczyzn  stróże prawa znaleźli różne przedmioty z emblematami klubowymi, a także ochraniacze na zęby i kominiarki. 

Wszyscy  jako osoby podejrzewane o pobicie trafili do policyjnego aresztu. 28 lutego w obecności swoich adwokatów usłyszeli zarzuty pobicia i wywierania wpływu na czynności służbowe policjantów, za które grozi im kara do 4,5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Łódź-Polesie zastosowała wobec pseudokibiców dozory policyjne.

W wyniku ich agresywnego ataku w dniu 26 lutego około godziny 21.00 na ulicy Pogonowskiego w Łodzi  ofiarami mogły stać się co najmniej trzy osoby, które do chwili obecnej nie zawiadomiły policji. Funkcjonariusze proszą pokrzywdzonych oraz świadków o pilny kontakt tel. (42) 665 14 50 w godzinach 8.00-16.00 lub całodobowo 665 22 50 lub 997.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony