Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Egzaminator aresztowany za łapówki

Data publikacji 05.03.2013

Policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji zatrzymali egzaminatora z katowickiego ośrodka egzaminacyjnego. Mężczyzna odpowie za przyjmowanie łapówek w zamian za pozytywne zaliczanie egzaminów na prawo jazdy. Jest to już pięćdziesiąta osoba, która usłyszała zarzuty w tej sprawie.

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 66-letniego mieszkańca Pszczyny. Mężczyzna ten od 2005 do 2008 roku, jako egzaminator ośrodka ruchu drogowego w Katowicach, przyjmował łapówki w zamian za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy. Sam egzamin zaś przeprowadzany był niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Mężczyźnie postawiono łącznie 219 zarzutów. Gliwicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Śledztwo w tej sprawie, prowadzone od 2009 roku, nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Dotychczas pięćdziesięciu osobom przedstawiono łącznie 456 zarzutów. Aresztowano 3 podejrzanych. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci w jej toku planują przesłuchać nawet 40 tys.  świadków.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony