Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali internetowego oszusta

Data publikacji 05.03.2013

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Katowicach zatrzymali internetowego oszusta. 29-latek w e-mailach wysyłanych do firm podszywał się pod ich prezesów, nakazując wypłatę pieniędzy na swoje konta. W ten sposób oszukał 5 firm na kwotę 25 000 złotych. Za oszustwo grozi mu kara 8 lat więzienia.

Pod koniec lutego z więzienia warunkowo wyszedł na wolność 29-latek, który odbywał karę za oszustwa internetowe. Śledczy ustalili, że kilka dni po opuszczeniu bram zakładu karnego, mężczyzna rozpoczął ponownie przestępczą działalność. Zaczął wysyłać wiadomości e-mailowe do firm z całej Polski, podszywając się pod ich właścicieli lub prezesów. W korespondencji polecał księgowym wykonać przelew na kwotę zazwyczaj kilku tysięcy złotych za usługi świadczone rzekomo przez inne podmioty. Pieniądze trafiały na konta oszusta w różnych bankach. W ten sposób mężczyzna oszukał 5 firm na łączną kwotę 25 000 złotych. Policjanci zatrzymali podejrzanego na parkingu przed jednym z hoteli w Gliwicach. Stróże prawa zabezpieczyli laptop i zegarek, które mężczyzna najprawdopodobniej kupił za wyłudzone pieniądze. Odzyskali również 22 000 złotych.

Zatrzymany 29-latek jest bezrobotny i wcześniej był już karany za identyczne oszustwa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony