Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe zakończenie policyjnych interwencji

Data publikacji 05.03.2013

Dzięki zgłoszeniom mieszkańców i szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Zdesperowani mężczyźni, którzy próbowali targnąć się na swoje życie zostali przekazani pod specjalistyczną opiekę medyczną.

W sobotę (2.03.13) około 11:45 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o osobie chodzącej po torowisku. Natychmiast w rejon wiaduktu przy ulicy Szubińskiej skierowano policjantów z bydgoskiej „patrolówki”. Mundurowi dotarli na miejsce w ostatniej chwili. Podbiegli do stojącego na torach mężczyzny i dosłownie w ostatniej chwili siłą ściągnęli z torowiska ratując go przed śmiercią pod kołami nadjeżdżającego pociągu. Wezwane pogotowie zabrało zdesperowanego 55-latka do szpitala, gdzie trafił pod specjalistyczną opiekę.

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielę (3.03.13) około 20:30. Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zostali skierowani na ulicę Jagiellońską. Ze zgłoszenia wynikało, że nieznana osoba chodzi po dachu jednego z domów. Gdy mundurowi weszli na budynek okazało się, że mężczyzna zdążył wspiąć się na komin. Policjanci rozmawiając nakłonili go do zejścia niżej, a gdy był w ich zasięgu, chwycili mężczyznę i ściągnęli bezpiecznie na dach. Jak się okazało, 31-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do specjalistycznej placówki medycznej.  

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony