Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca uciekając potrącił policjanta

Data publikacji 06.03.2013

Policjanci z jasielskiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwego pirata drogowego, który pędził 110 km/h w terenie zabudowanym mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 33-letni kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej a w czasie ucieczki potrącił interweniującego policjanta, dwukrotnie przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle i próbował też staranować blokujący go samochód. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grożą mu surowe konsekwencje.

Wczoraj wieczorem na drodze w Święcanach policjanci ruchu drogowego prowadzili radarowy pomiar prędkości. Około 22. jadącemu od Szerzyn kierowcy BMW jeden z funkcjonariuszy podał sygnał do zatrzymania, w związku z tym, że kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h. Ten jednak nie zareagował, docisnął pedał gazu i ruszył wprost na policjanta, zmuszając go do zbiegnięcia z jezdni, po czym zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim.

Kierowca BMW uciekając jechał z bardzo dużą prędkością, kierując się w stronę Gorlic. Popełniał szereg wykroczeń stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przez cały czas zajeżdżał drogę i próbował zepchnąć z jezdni goniący go radiowóz.

W Bieczu uciekinier uderzył w przydrożną barierę i zatrzymał się. Gdy zobaczył, że jeden z funkcjonariuszy szybko wysiadł z radiowozu i biegnie w jego stronę, ruszył z impetem potrącając policjanta, po czym odjechał w kierunku Jasła. Pomimo doznanych urazów, funkcjonariusz wraz z kolegą z patrolu kontynuował pościg, który ostatecznie zakończył się w Lisowie.

Pirat drogowy został zablokowany przez goniący go radiowóz i dwa prywatne samochody, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Kierowca nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, stawiał opór, nie chciał otworzyć drzwi. W pewnej chwili włączył wsteczny bieg i próbował staranować blokujący go z tyłu samochód. Policjanci byli zmuszeni rozbić szybę w drzwiach i siłą wyciągnęli mężczyznę zza kierownicy pojazdu.

Po obezwładnieniu, kierowca BMW został doprowadzony do jasielskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Szerzyny. Badanie jego stanu trzeźwości dało odpowiedź na pytanie o przyczynę ucieczki. Mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce odpowie m.in. za zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich, zniszczenie mienia, jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mw)

 

Powrót na górę strony