Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie wszystko złoto... policjanci zatrzymali oszustów

Data publikacji 06.03.2013

Szybka interwencja policjantów z Cybinki pozwoliła zatrzymać oszustów, którzy sprzedawali wykonane z tombaku sygnety sugerując, że to złoto. Dwaj obywatele Rumunii przyznali się do kilku przypadków podobnych oszustw. Zatrzymanym przez Policję mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

We wtorek /05.03/ policjanci z posterunku w Cybince w powiecie słubickim uzyskali informację o grupie osób narodowości rumuńskiej, która przemieszczając się po okolicznych miejscowościach próbowała sprzedawać rzekomo złotą biżuterię. Już wstępne ustalenia pozwoliły przypuszczać, że sprzedawane po okazyjnej cenie pierścionki i sygnety wykonane są w rzeczywistości z tombaku. Wiedza dzielnicowych i przysłowiowy policyjny nos pozwolił szybko ująć oszustów. Opel vectra, posiadający niemieckie numery rejestracyjne, został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na drodze wyjazdowej z Cybinki. W aucie policjanci odnaleźli kilkanaście sztuk biżuterii wykonanej z żółtego metalu oraz 100 złotowe banknoty. W związku z opisaną sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn narodowości rumuńskiej, podróżujących wskazanym autem. Dotychczasowe ustalenia pozwoliły również na potwierdzenie przynajmniej trzech przypadków sprzedaży podrabianej biżuterii, w których poszkodowanymi są mieszkańcy powiatu słubickiego.

Opisana sprawa ma charakter rozwojowy. W przypadku potwierdzenia przestępczej działalności związanej z dokonywaniem oszustw, zatrzymanym przez Policję mężczyznom grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony