Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pokrzywdzona rozpoznała oszustkę na Policji

Data publikacji 07.03.2013

Ma na swoim koncie ponad 60 oszustw. Wpadła podczas składania zawiadomienia pobicia przez męża. Podczas pobytu w komisariacie została rozpoznana przez jedną z osób, które oszukała. Policjanci z powiatu kamiennogórskiego już przedstawili 22-latce zarzut oszustwa, za co grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Cała historia zaczęła się kiedy 22-letnia kobieta przebywająca w Lubawce przyszła na Policję złożyć zawiadomienie, że została pobita przez męża. Dramaturgii dodawał fakt, gdyż twierdziła, że jest w ciąży. Podczas pobytu 22-latki na komisariacie natknęła się na nią inna 51-letnia kobieta, która rozpoznała w niej oszustkę.

Przed walentynkami 22-latka kupiła na firmę drogie perfumy nie płacąc za nie. Straty jakie spowodowała sprawczyni to kwota 1.000 złotych. Po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że ta sama firma rzekomo załatwiała pracę w Holandii. W trakcie tej działalności oszukanych zostało ponad 60 osób.

W trakcie ustalania wszystkich szczegółów związanych z oszustwami 22-latka nagle źle się poczuła i została przewieziona do szpitala. Następnie usłyszała zarzut oszustwa. Wobec oczywistych dowodów podejrzana przyznała się do popełnienia przestępstwa. W najbliższym czasie 22-latka usłyszy pozostałe zarzuty oszustwa. Jak się okazało 22-letnia kobieta była poszukiwana przez policjantów z województwa opolskiego.

Za oszustwo zatrzymanej grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony