Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 700 kg nielegalnego tytoniu i narkotyki

Data publikacji 08.03.2013

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej zlikwidowali dwa nielegalne magazyny tytoniu. W pomieszczeniach, które przeszukali funkcjonariusze znajdowało się prawie 700 kg tej używki. Udaremniając wprowadzenie tytoniu do obrotu, zapobiegli oni stratom na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ok. pół miliona złotych. Ponadto przy zatrzymanych w tej sprawie mężczyznach zabezpieczono narkotyki. Za posiadanie i obrót narkotykami grozi do 10 lat więzienia. Natomiast za wprowadzenie do obiegu nielegalnego tytoniu można trafić do więzienia na 2 lata.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przeprowadzili w ciągu kilku ostatnich dni operację wymierzoną w zorganizowaną grupę zajmującą się handlem narkotykami oraz nielegalnym obrotem tytoniem. Działania przeprowadzono na terenie powiatu puckiego. W efekcie przeprowadzonej akcji zatrzymano 6 mężczyzn podejrzanych o przestępczy proceder oraz zabezpieczono w magazynach należących do tych osób ponad 680 kg tytoniu bez akcyzy i urządzeń służących do przetwarzania tej używki. Wartość tego towaru szacuje się na kwotę około 300 tys. złotych.  Przechwytując nielegalny tytoń funkcjonariusze udaremnili wprowadzenie go do obrotu i dzięki temu zapobiegli stratom szacowanym na ok. pół miliona złotych, mogącym wyniknąć z uszczupleń podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa. Ponadto w trakcie przeszukania pies należący do funkcjonariuszy straży granicznej znalazł 350 gram marihuany i 20 gram amfetaminy.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono majątek należący do zatrzymanych o wartości blisko 700 tys. zł.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec trzech mężczyzn tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za posiadanie i obrót narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia. Natomiast za wprowadzenie do obiegu nielegalnego tytoniu można trafić do więzienia na 2 lata.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pucku.

(KWP w Gdańsku / mw)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.06 MB)

Powrót na górę strony