Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napad na placówke usługową

Data publikacji 08.03.2013

Kryminalni z Krapkowic zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, którzy wpadli na pomysł dokonania rozboju z wykorzystaniem przedmiotu przypominającego broń. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 12 lat więzienia.

26 lutego 2013 roku policjanci z Gogolina zostali powiadomieni przez właściciela jednej z placówek usługowych o napadzie. Młodzi mężczyźni w kominiarkach, grożąc przedmiotem przypominającym broń palną, mieli sterroryzować obsługę placówki i zrabować metalową kasetkę z około dwoma tysiącami złotych. 

Policjanci rozpoczęli działania, które pozwoliły na wytypowanie ewentualnych sprawców rozboju. Po potwierdzeniu zebranych informacji, 6 marca policjanci przystąpili do pierwszych zatrzymań i przeszukań. Kryminalni z Gogolina i Krapkowic zatrzymali w sumie czterech mężczyzn w wieku 20 - 21 lat, mieszkańców Gogolina, Krapkowic i Kamienia Śląskiego.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich gdzie na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych usłyszeli zarzut rozboju, do którego się przyznali. Prokurator zastosował wobec nich dozór Policji. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP Opole / mag)
  

Film Zatrzymani za napad na placówke usługową

Pobierz plik Zatrzymani za napad na placówke usługową (format mp4 - rozmiar 8.81 MB)

Powrót na górę strony