Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech aresztowanych, jeden w schronisku dla nieletnich

Data publikacji 11.03.2013

Trzech mężczyzn w wieku 19-21 lat zostało tymczasowo aresztowanych, a ich 16-letni kolega trafił do schroniska dla nieletnich. Taką decyzję podjął sąd na wniosek zabrzańskich policjantów i prokuratorów. Wszystkim zatrzymanym zarzuca się dokonanie przestępstw rozbójniczych oraz kradzieży mienia.

Zatrzymani to mieszkańcy Zabrza, którzy pomimo młodego wieku mają na swoim koncie liczne przestępstwa, takie jak rozboje, pobicia, a także napaść na funkcjonariusza policji. Od początku bieżącego roku dokonywali rozbojów, których ofiarami byli młodzi chłopcy oraz kobiety. Odstępstwem od reguły była kradzież telefonu komórkowego listonoszowi w Zabrzu - Helence.

Cała czwórka w ręce policji wpadła w minionym tygodniu przy ulicy Curie Skłodowskiej, gdzie usiłowała zabrać dwóm 16-latkom telefony komórkowe. Celu swojego nie osiągnęli, gdyż zostali zaskoczeni przez patrolujących miasto policjantów operacyjnych. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dokonania 6 przestępstw. Wiadomo jednak, że liczba popełnionych przez nich rozbojów i kradzieży jest znacznie większa. Część rozbojów dokonali przy użyciu noża, którym zastraszali swoje ofiary.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech podejrzanych, natomiast 16-latek postanowieniem sądu rodzinnego został umieszczony w schronisku dla nieletnich.
 
(KWP w Katowicach / mj)

Film Trzech aresztowanych, jeden w schronisku dla nieletnich

Opis filmu: rozboje, kradzieże, pobicia, ataki na policjantów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Trzech aresztowanych, jeden w schronisku dla nieletnich (format flv - rozmiar 6.66 MB)

Powrót na górę strony