Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za nielegalną sprzedaż leku na odchudzanie

Data publikacji 12.03.2013

Mieszkaniec Jaworzna za pośrednictwem Internetu sprzedał ponad 1000 opakowań leku wspomagającego odchudzanie. Specyfikiem tym nie można handlować na terenie naszego kraju. Nielegalny proceder ujawnili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z sosnowieckiej komendy. Sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Śledząc fora internetowe można natknąć się na wiele ogłoszeń, nie zawsze zgodnych z prawem. Tak też było w przypadku 39-latka z Jaworzna, którym zainteresowali się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą sosnowieckiej komendy. Mężczyzna ogłaszał w sieci, że dysponuje środkiem farmaceutycznym wspomagającym odchudzanie. Mieszkaniec Jaworzna oferował medykament, który nie jest dopuszczony do obrotu na terenie Polski. Mężczyzna, nic nie robiąc sobie z tego zakazu, oferował go w ciągłej sprzedaży. Jak ustalili policjanci, mężczyzna sprzedał ponad 1000 opakowań niedozwolonego leku.

W związku z procederem nielegalnego obrotu lekami mundurowi zatrzymali mieszkańca Jaworzna i postawili mu ponad 1000 zarzutów nielegalnego handlu lekami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Prokurator zastosował w stosunku do mężczyzny poręczenie majątkowe oraz zabezpieczenie mienia.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony