Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali ponad 620 felg o wartości 150 tys. zł

Data publikacji 12.03.2013

Policjanci z powiatu oławskiego odzyskali ponad 620 aluminiowych felg przywłaszczonych na szkodę jednej z fabryk działających na Dolnym Śląsku. Jak ustalono, transport felg, który wyjechał z fabryki do zakładów Audi w Niemczech, nigdy tam nie dotarł. Skradzione mienie o wartości 150 tys. zł funkcjonariusze odnaleźli na jednej z prywatnych posesji województwa podkarpackiego. Mężczyzna tam mieszkający usłyszał już zarzut paserstwa. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajęli się tą sprawą po tym, jak otrzymali zgłoszenie od jednej z fabryk produkujących felgi aluminiowe o przywłaszczeniu mienia. Jak wynika z przeprowadzonych ustaleń, z fabryki wyjechał transport samochodowy z felgami, który miał dotrzeć do zakładów Audi w Niemczech. Okazało się jednak, że nigdy tam nie dotarł.
 
W wyniku prowadzonych działań operacyjnych policjanci wpadli na trop skradzionego mienia. Funkcjonariusze z powiatu oławskiego odnaleźli wyprodukowane w fabryce felgi na jednej z prywatnych posesji, na terenie województwa podkarpackiego. Policjanci z Dolnego Śląska po odnalezieniu felg, przewieźli je na teren powiatu oławskiego. Odzyskany towar wrócił już do właściciela.
 
Mężczyzna – 40-latek, mieszkaniec Podkarpacia, zatrzymany przez policjantów z powiatu oławskiego, usłyszał już zarzut paserstwa. Teraz za czyn, o który jest podejrzany, odpowie on przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności przywłaszczenia mienia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Policjanci odzyskali ponad 620 felg o wartości 150 tys. zł

Opis filmu: przywłaszczenie mienia, paserstwo, felgi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci odzyskali ponad 620 felg o wartości 150 tys. zł (format flv - rozmiar 8.88 MB)

Powrót na górę strony