Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał podejrzanego o napad

Data publikacji 12.03.2013

Policjant z Komisariatu Policji w Świebodzicach wracając wieczorem ze służby zatrzymał podejrzanego o rozbój, który bił po całym ciele 55-letniego mieszkańca Świebodzic, a następnie ukradł mu portfel z dokumentami. Zatrzymany za czyn, o który jest podejrzany odpowie teraz przed sądem.

10 marca 2013 roku wieczorem do wracającego po służbie policjanta podbiegł mężczyzna, mówiąc że został poturbowany przez nieznanego sprawcę, który uciekł kradnąc mu portfel z dokumentami. Chwilę wcześniej mieszkaniec Świebodzic sprawdzał w bankomacie stan swojego konta. Gdy wyszedł z banku, podbiegł do niego młody mężczyzna, który bił go po całym ciele.

Napastnik ukradł pobitemu 55-latkowi portfel z dokumentami i oddalił się z miejsca zdarzenia. W czasie gdy mężczyzna przekazywał policjantowi informacje o sprawcy i drodze jego ucieczki, podjechał do nich patrol z Komisariatu Policji w Świebodzicach. Będący po służbie policjant ruszył za podejrzanym, po chwili do pomocy przybiegł policjant z patrolu, który pomógł obezwładnić zatrzymanego już przez funkcjonariusza sprawcę rozboju. Wobec mężczyzny, który był bardzo agresywny zastosowano chwyty obezwładniające i założono mu kajdanki.

Po zatrzymaniu mężczyzny policjanci odnaleźli również skradziony portfel odrzucony przez 19-latka w trakcie ucieczki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony