Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycono blisko 1,7 tony tytoniu bez akcyzy

Data publikacji 14.03.2013

Dolnośląscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej i Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców, podejrzanego o posiadanie i przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu blisko 1,7 tony tytoniu. Uszczuplenie należności podatkowych w tej sprawie wstępnie oszacowano na kwotę ponad 1,3 miliona złotych. Za tego typu czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Do zatrzymania mężczyzny powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców doszło w wyniku realizacji specjalnie powołanej grupy, składającej się z policjantów Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców komendy wojewódzkiej oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Izby Celnej. 39 - latek posiadał w garażu 1692 kilogramy tytoniu. Wartość uszczuplenia należności podatkowych w tej sprawie wstępnie oszacowano na ponad 1,3 miliona złotych.

Za posiadanie i przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Przechwycono blisko 1,7 tony tytoniu bez akcyzy

Opis filmu: tytoń, Izba Celna, Straż Graniczna, przestępczość gospodarcza


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przechwycono blisko 1,7 tony tytoniu bez akcyzy (format flv - rozmiar 7.35 MB)

Powrót na górę strony