Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust z dyplomem

Data publikacji 26.09.2007

Z wykształcenia jest inżynierem rolnictwa, a podawał się za ekonomistę. 56-letni mężczyzna oszukiwał pracodawców, przedstawiając sfałszowany dyplom magistra. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z Hrubieszowa, po tym jak wyłudził nienależną mu nagrodę jubileuszową wysokości 5,5 tys. zł.

Jak ustalili policjanci 56-letni Zdzisław Sz. od wielu lat pracował w różnych firmach w powiecie hrubieszowskim - głównie jako ekonomista i księgowy. Jednak mężczyzna nie był ani ekonomem ani księgowym, lecz inżynierem rolnictwa. Dyplom magistra ekonomii kupił wiele lat temu na jednym z bazarów. Od tamtego czasu posługiwał się nim za każdym razem, gdy starał się o zatrudnienie.

Ostatnio 56-latek pracował jako nauczyciel przedmiotów ekonomicznych i księgowy w jednym z zespołów szkół pod Hrubieszowem. Policjanci ustalili, że podając nieprawdziwe dane o wykształceniu wyłudził z tej placówki zawyżone pensje i nagrodę jubileuszową 5,5 tys. zł.

Policjanci ustalili również, że 56-latek oprócz podrobionego dyplomu przedstawiał pracodawcom także sfałszowane świadectwa pracy.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut posługiwania się sfałszowanym dokumentem i wielokrotne oszustwa. Zdzisław Sz. przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze: roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata oraz karze grzywny w 2400 złotych. Mężczyzna zwrócił już bezprawnie pobrane wynagrodzenie.

Powrót na górę strony