Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Słupska mistrzami Ju-jitsu

Data publikacji 14.03.2013

Dwaj policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku zdobyli tytuły mistrza i wicemistrza Polski w brazylijskim Ju-jitsu. Aspirant Przemysław Błoński i sierż .szt. Mirosław Kajkowski na co dzień trenowani są przez wykładowcę Szkoły Policji w Słupsku podkom. Damiana Bartnickiego. Gratulujemy!

Otwarte – III Mistrzostwa Polski Brazylijskiego Jiu-jitsu w formule „no-gi” odbyły się w Poznaniu. Formuła ta przewiduje rywalizację zawodników bez kimon, jedynie w koszulkach i spodenkach. W poznańskich zawodach udział wzięło prawie 800 zawodników. Słupski klub Jiu-Jitsu „Serpentes” reprezentowali Przemysław Błoński, Mirosław Kajkowski i Damian Bartnicki. Łączy ich oprócz sportowej pasji to,  że na co dzień są policjantami. Dwaj pierwsi, pełnią służbę na stanowisku kierowania Komendy Miejskiej Policji w Słupsku jako dyżurni. Ich trener – Damian Bartnicki jest wykładowcą Szkoły Policji w Słupsku i pracuje w tutejszym Zakładzie Interwencji Policyjnych.

Zawodnicy „Seprepentes” trzykrotnie stawali na poznańskim podium mistrzostw. Oprócz Damiana Bartnickiego, który jest już utytułowanym zawodnikiem (ma na swoim koncie tytuł mistrza Polski w zapasach,  i w brazylijskim Jiu-Jitsu  jest posiadaczem brązowego pasa), tytuł Mistrza Polski w kategorii białych pasów, w wadze do 91,5 kg zdobył Mirosław Kajkowski. Wicemistrzem w kategorii niebieskich pasów, w wadze do 97,5 kg został Przemysław Błoński.

Zdobyte przez  policjantów medale są pierwszymi w historii młodego słupskiego klubu „Serpentes”. Jak zapowiadają medaliści apetyty na kolejne trofea są po tych mistrzostwach większe tym bardziej, że ciężka praca, która została włożona w ich treningi, przynosi wymierne  efekty.

Najbliższy i kolejny duży start słupszczan to Puchar Polski w brazylijskim Ju-jitsu, w formule „w kimonach”, na przełomie kwietnia i maja w Koninie.

(KWP w Gdańsku / mw)
 

Powrót na górę strony