Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Wszystko po 4 złote" - narkotyki też?

Data publikacji 26.09.2007

65 – letnią kobietę i dwóch jej wnuków zatrzymali policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego. Rodzinny interes opierał się nie tylko na sprzedaży legalnych towarów. W ich sklepiku "Wszystko po 4 złote" można było również kupić... narkotyki, niekoniecznie za 4 złote.

Cała sprawa wzięła swój początek od zatrzymania sprawców włamania i kradzieży do domu jednorodzinnego w Piotrkowie Trybunalskim. Tam u jednego z mężczyzn kryminalni znaleźli 15 porcji amfetaminy. Ustalając powiązania zatrzymanych osób, jak po nitce do kłębka, policjanci dotarli do małego sklepiku w Łodzi - "Wszystko po 4 złote". Był to rodzinny interes prowadzony przez 65 – letnią kobietę i dwóch jej wnuków. To tutaj właśnie, oprócz legalnych towarów za 4 złote, można było również kupić narkotyki.

Wczoraj po południu funkcjonariusze weszli do sklepu i zatrzymali 65 - letnią sprzedawczynię. W jej torebce znaleźli 14 woreczków z amfetaminą o wadze prawie 11 gramów. Jak się okazało właścicielka zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków od około dwóch miesięcy. Środki odurzające sprzedawała tylko znajomym. Proceder, którym się zajęła traktowała jako dodatkową formę "dorobienia na życie". Policjanci zatrzymali też dwóch wnuków kobiety (21 i 24 lata). W domu, w którym wspólnie mieszkają, funkcjonariusze znaleźli 48 woreczków z amfetaminą o wadze prawie 40 gramów i akcesoria do porcjowania narkotyków.

Za rozprowadzanie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających całej trójce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony