Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol omal nie doprowadził do tragedii.

Data publikacji 26.09.2007

Policjanci zatrzymali dwie kobiety, które opiekowały się dziećmi będąc pod wpływem alkoholu. W pierwszym przypadku omal nie doszło do tragedii, gdyż w domu w którym przebywała pijana 47 – latka z trójką wnucząt, wybuchł pożar. W drugim nietrzeźwa 30 – letnia matka była agresywna w stosunku do swoich krewnych, gdy Ci chcieli się zaopiekować jej dziećmi.

Wczoraj około godz.15.30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z legnickich domów. Gdy na miejsce przyjechali policjanci ustalili, że w domu w którym wybuchł pożar znajduje się kobieta i trójka małych dzieci. Jak się okazało 47-latka będąc pod wpływem alkoholu opiekowała się trójką swoich wnucząt w wieku 3, 4 i 5 lat. Badanie wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Na szczęście nie doszło do tragedii i nikt nie ucierpiał, gdyż sąsiedzi w porę zaalarmowali służby ratownicze. Nieodpowiedzialna 47 – latka trafiła do izby wytrzeźwień. Za narażenie życia i zdrowia dzieci grozi jej kara od 6-mcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Z kolei około godz. 21.00 funkcjonariusze z komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach otrzymali zgłoszenie, o tym, że w jednym z domów nietrzeźwa kobieta zajmuje się dwójką swoich dzieci. Na miejscu policjanci zastali pijaną 30 - latkę. Przeprowadzone badanie wykazało u niej 2 promile alkoholu we krwi. Kobieta zachowywała się bardzo agresywnie, a negatywne emocje chciała rozładować na swoich krewnych, którzy przyszli do jej domu i chcieli zaopiekować się jej dziećmi – 2 – letnią i 2 – miesięczną córeczką. Kobieta została przewieziona do izby wytrzeźwień. Dzieci natomiast przekazane zostały rodzinie. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, kobiecie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony