Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cios w przestępczość zorganizowaną

Data publikacji 26.09.2007

6 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zatrzymali funkcjonariusze z częstochowskiego Centralnego Biura Śledczego. Członkowie grupy mają na swoim koncie handel bronią, amunicją, materiałami wybuchowymi, nakłanianie i podżeganie do zabójstw oraz przemyt i obrót narkotykami na wielką skalę. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze częstochowskiego Centralnego Biura Śledczego rozpracowując zorganizowane grupy przestępcze uzyskali materiały dowodowe na temat działalności grupy o charakterze zbrojnym. W wyniku realizacji sprawy prowadzonej pod nadzorem prokuratury, policjanci zatrzymali sześć osób w wieku 30 – 42 lat, mieszkańców Częstochowy i okolic.

Grupa  podejrzana jest o podżeganie do popełnienia trzech zabójstw mieszkańców Częstochowy i okolic, podłożenie ładunku wybuchowego pod samochód częstochowskiego biznesmena,  handel bronią (pistolety, strzelby), amunicją oraz materiałami wybuchowymi (semtex). Zarzuca się im ponadto nakłanianie do popełnienia zabójstw w celu realizacji wypłaty odszkodowań z tytułu polis na życie, przemyt (głównie do Niemiec) i hurtowy obrót narkotykami (marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy). Jednemu z zatrzymanych, 33 – letniemu mężczyźnie, zarzuca się założenie i kierowanie zorganizowaną grupą o charakterze zbrojnym.

Wobec pięciu zatrzymanych na wniosek częstochowskiej Prokuratury Okręgowej, Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował trzymiesięczny areszt. Jedna osoba podpisywać będzie listę osób dozorowanych oraz ma zakaz opuszczania kraju. Szefowi grupy grozi nawet dożywocie, natomiast pozostałym gangsterom do 10 lat więzienia.

  • Cios w przestępczość zorganizowaną
  • Cios w przestępczość zorganizowaną
Powrót na górę strony