Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Komendant Wojewódzki w Rzeszowie

Data publikacji 26.09.2007

Przekazanie obowiązków Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinspektorowi Jarosławowi Szymczykowi odbyło się dzisiaj w auli komendy podczas odprawy. Uczestniczyli w niej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Władysław Stasiak, Komendant Główny Policji inspektor Tadeusz Budzik oraz kadra kierownicza Policji garnizonu podkarpackiego.

Obecni byli także Wiceminister SWiA Jarosław Brysiewicz, Zastępca Komendanta Głównego Policji Tomasz Karczewski, Wojewoda Podkarpacki Ewa Draus, Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, a także duszpasterz Podkarpackiej Policji ks. Bogusław Przeklasa.

Podinspektor Jarosław Szymczyk do tej pory od lutego 2006 r. pełnił funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach. Wcześniej był naczelnikiem Wydziału Kryminalnego II komisariatu w Gliwicach, dyżurnym w Komendzie Miejskiej, a następnie komendantem IV komisariatu w Gliwicach.

Służbę w Policji rozpoczął w listopadzie 1990 r. W 1994 r. ukończył szkołę oficerską w Szczytnie. Jest również absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Nowy szef podkarpackich policjantów jest najmłodszym komendantem wojewódzkim w Polsce, ma 37 lat. Jest żonaty, ma dwie córki w wieku 10 i 14 lat.
Powrót na górę strony