Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcja przy przydziale mieszkań

Data publikacji 26.09.2007

Osiem osób podejrzewanych o korupcję w związku z przydziałem mieszkań komunalnych zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. W kręgu podejrzeń znalazł się również 39 –letni radny podejrzewany o przyjmowanie łapówek w zamian za tzw. przychylność przy przydziale mieszkań.

Do realizacji sprawy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu przystąpili dzisiaj wcześnie rano. Punktualnie o godzinie 6:00 kryminalni weszli na kilka adresów na terenie Łowicza. Zatrzymali osiem osób podejrzewanych o korupcję przy przydziale mieszkań komunalnych. Wśród zatrzymanych znalazł się 39 – letni radny. Urzędnik podejrzewany jest o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za przychylne załatwienie niektórych przydziałów. Śledczy szacują, że mężczyzna mógł przyjąć nawet kilkanaście łapówek, które jednorazowo sięgały nawet od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

W trakcie przeszukania mieszkania urzędnik wyskoczył przez okno z czwartego piętra budynku. Ze złamaniami trafił do szpitala.

W związku z zaistniałą sytuacją Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy z Wydziału Kontroli, którzy szczegółowo zbadają przebieg i wszelkie okoliczności zdarzenia.
Powrót na górę strony