17-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa ojczyma - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

17-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa ojczyma

Data publikacji 19.03.2013

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 17-letniego Jacka B. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, w domu matki chciał zorganizować imprezę. Na przeszkodzie stanął ojczym. Mężczyźni wdali się w szarpaninę, w wyniku której Jacek B. zadał kilka ciosów nożem w okolice oka swojego opiekuna. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Olsztynie. Wczoraj Sąd Okręgowy w Olsztynie zastosował wobec 17-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło 17 marca br. w jednym z mieszkań przy ulicy Niepodległości. Z ustaleń policjantów wynika, że do mieszkania swojej matki przyszedł Jacek B. w towarzystwie trzech kobiet. Chłopak chciał zorganizować imprezę. Po kilku minutach w domu pojawił się ojczym 17-latka, który nie zgodził się na jego pomysł. To najwyraźniej zdenerwowało nastolatka. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Jacek B. zaczął kopać i bić pięściami ojczyma. W pewnym momencie 17-latek chwycił za nóż kuchenny i zadał kilka ciosów w okolice oka mężczyzny. W wyniku tego zdarzenia ojczym doznał ciężkich obrażeń ciała.

Nastolatek został zatrzymany. W mieszkaniu zabezpieczono ślady pochodzące z przestępstwa oraz nóż, którym sprawca zadał ciosy ojczymowi. Jacek B. w chwili zdarzenia miał około 1 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie przesłuchania w prokuraturze Jacek B. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wczoraj Sąd Okręgowy w Olsztynie zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja