Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali samochodową dziuplę

Data publikacji 19.03.2013

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z KMP w Lublinie zlikwidowali samochodową dziuplę. Policjanci zabezpieczyli m.in. Toyotę Auris skradzioną na terenie Niemiec. Zatrzymano w tej sprawie dwóch mężczyzn. Decyzją prokuratury zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe i policyjny dozór.

Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Funkcjonariusze posiadając informacje o nielegalnym procederze, weszli na teren jednej z posesji w Lublinie. Z ustaleń mundurowych wynikało, że znajduje się tam samochodowa dziupla. W tym czasie 28-letni mieszkaniec Jakubowic był w trakcie demontowania toyoty na części. Był zaskoczony wizytą policjantów. Auto o wartości 55 tys. złotych było skradzione na terenie Niemiec.

Policjanci zatrzymali także właściciela posesji. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Lublina. Stróże prawa odnaleźli tam również kilka silników oraz inne części pochodzące z samochodów różnych marek.

Policjanci zajmujący się sprawą zapowiadają, że ma ona charakter rozwojowy. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją prokuratury zostało wobec nich zastosowane poręczenie majątkowe oraz policyjny dozór.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony