Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli papierosy bez akcyzy

Data publikacji 20.03.2013

890 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli chełmscy policjanci. Kontrabanda przewożona była w samochodzie marki Mercedes przez 42-letniego mężczyznę. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 12 tys. złotych. Z kolei mundurowi z posterunku w Żelechowie (powiat garwoliński) zabezpieczyli ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty skarbu państwa z tego tytułu mogły wynieść ponad 20 tys. zł.

Wczoraj w nocy policjanci z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego chełmskiej komendy zatrzymali na ul. Lubelskiej w Chełmie 42-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna w samochodzie marki Mercedes przewoził papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że jest to 890 paczek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli bezakcyzowe wyroby. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 12 tys. złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest grzywną oraz karą pozbawienia wolności do lat 3.

***

Wczoraj policjanci z posterunku w Żelechowie w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 20-letniego mieszkańca Żelechowa znaleźli 817 sztuk paczek papierosów różnych marek, pozbawionych polskich znaków akcyzy skarbowej. Straty skarbu państwa z tego tytułu mogły wynieść ponad 20 tys. zł.

Sprawę do dalszego prowadzenia oraz zabezpieczone wyroby tytoniowe przekazano funkcjonariuszom Służby Celnej.

(KWP w Lublinie / KWP w Radomiu / mj)

  • KWP Lublin
  • KWP Radom
  • KWP Radom
  • KWP Radom
Powrót na górę strony