Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Toyota wypchana kontrabandą

Data publikacji 20.03.2013

Wczoraj bialscy policjanci zatrzymali do kontroli toyotę avensis. Wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się i w samochodzie znaleziono papierosy bez polskich znaków akcyzy - w sumie 7,5 tys. paczek. Jeszcze wczoraj 36-letni kierowca usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci, bazując na zdobytych informacjach, zatrzymali poruszający się trasą K-2 samochód marki Toyota Avensis. W aucie znajdowały się worki z kontrabandą - papierosy znaleziono w bagażniku, na tylnych siedzeniach, a także z przodu na miejscu pasażera.

Policjanci doliczyli się łącznie 7,5 tys. aczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa przy wprowadzenia takiej ilości papierosów do obrotu wyniosłoby ponad 100 tys. złotych.

Mężczyzna jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty posiadania towarów bezakcyzowych. Na poczet grożącej 36-latkowi kary policjanci zabezpieczyli 10 tys. złotych.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony