Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju zatrzymany

Data publikacji 22.03.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. W wyniku przeszukania jego posesji policjanci znaleźli broń palną i narkotyki. Funkcjonariusze odzyskali także skradzionego w wyniku rozboju volkswagena i zabezpieczyli siedem innych samochodów luksusowych marek.

Od 7 marca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pracowali nad sprawą zuchwałego rozboju dokonanego w Nowym Tomyślu na parkingu jednego z miejscowych marketów. Czterej sprawcy pod zmyślonym pretekstem rozpoczęli rozmowę z napotkanym 39-latkiem. W pewnym momencie chwycili go za nogi i wsadzili do samochodu. Jadąc autem krzykiem grozili pokrzywdzonemu, że wywiozą go do lasu. Mężczyzna został uwolniony w jednej z miejscowości niedaleko Poznania. Sprawcy, zanim odjechali jego samochodem, kazali mu zbierać pieniądze. Pokrzywdzony o całym zdarzeniu powiadomił policję.

W wyniku czynności operacyjnych kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu namierzyli samochód, którym poruszali się sprawcy. Ustalili i zatrzymali jego użytkownika. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Policjanci ustalili, że mężczyzna był jednym ze sprawców rozboju. Na terenie jego posesji policjanci znaleźli ponad 1000 porcji dilerskich kokainy oraz broń palną wraz z niestandardowym magazynkiem i ostrą amunicją – bez wymaganego zezwolenia. Policjanci zabezpieczyli także siedem samochodów luksusowych marek takich jak Porsche, Mercedes, BMW i odzyskali skradzionego w wyniku rozboju volkswagena.

Zatrzymany mężczyzna 9 marca usłyszał zarzut posiadania narkotyków, rozboju i nielegalnego posiadania broni palnej. Decyzją sądu trafił do aresztu.

Pracujący nad tą sprawą policjanci w ostatnich dniach ustalili i zatrzymali kolejnych dwóch uczestników przestępczego procederu. Zatrzymany 20 marca 23-letni mężczyzna po usłyszeniu zarzutów rozboju i usiłowania kradzieży rozbójniczej decyzją sądu trafił do aresztu. Zarzuty usłyszał także 25-letni mężczyzna podejrzany o paserstwo.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zapowiadają, że w tej sprawie lista zarzutów i zatrzymanych nie jest jeszcze zamknięta.
 

(KPW w Poznaniu / pt)

 

Powrót na górę strony